SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bålskål 8191259
nr 819 1259
Bålskål
omkring 1900, nysilver, graverad, Dia 26, höjd: 19, invändigt förgylld
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 8 april 2013
kl 20:07:18
150 kr
300 kr
400 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.